Login
27/05/2018 04:59:04


Wspierają nas
FORD Łódź
BB Service
GeoExpert
MiK
Solaron
Wolfmoto

Aktualnie online
· Goci online: 1

· Uytkownikw online: 0

· cznie uytkownikw: 5
· Najnowszy uytkownik: robi

Polecamy
Opera - przeglądarka stron www
Firefox - przeglądarka stron www

FILM PROMOCYJNY BLUE KNIGHTS INTERNATIONAL
BK

Przetumacz stron


Odwiedzający
Free counters!


O Nas

Blue Knights – O nas

 

Blue Knights jest międzynarodowym motocyklowym klubem zrzeszającym stróżów prawa, takich jak: policjanci, strażnicy graniczni, strażnicy więzienni oraz funkcjonariusze służb rządowych mający prawo do dokonywania zatrzymania w majestacie prawa.

"Ride with Pride", czyli "Jedzić z dumą", to hasło przewodnie klubu Blue Knights którym też pozdrawiają się członkowie stowarzyszenia na całym świecie.

Historia:

Stowarzyszenie Blue Knights powstało w USA, w 1974 r. Jego założycielem był Ed Gallant, policjant z Bangor, w stanie Main wraz z innymi policjantami na motocyklach .Pilnują przestrzeganie prawa na drogach. Z czasem klub zaczął powiększać się o kolejnych członków a jego idea rozeszła się po całych Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii docierając także do Europy. Obecnie zrzesza ok. 20 tys. "błękitnych" motocyklistów w 586 oddziałach, w 28 krajach na całym świecie.

W latach 90. idea klubu, zrzeszającego stróżów prawa dotarła do Polski. W 1997 r. powstał pierwszy oddział Blue Knights Poland I. Z biegiem lat zaczęły pojawiać się kolejne. W ... roku zrodziła się idea stworzenia w centralnej Polsce oddziału Blue Knights X. Oficjalnie został zarejestrowany ... roku.

Cele:

Działalność organizacji reguluje Konstytucja Blue Knights jako nadrzędny dokument, zgodnie z którym funkcjonuje klub na całym świecie, we wszystkich istniejących oddziałach. Zrzeszenie jest apolityczne.

Podstawowe cele funkcjonowania klubu to m.in.:

  • zapewnienie wzajemnej pomocy,
  • promowanie i rozwijanie sportu motocyklowego oraz bezpiecznej jazdy na motocyklu,
  • pielęgnowanie ducha braterstwa między stróżami prawa a społeczeństwem,
  • służba w interesie właścicieli i użytkowników motocykli,
  • czerpanie radości z jazdy na motocyklach.

Członkowie Blue Knights na całym świecie angażują się w działalność charytatywną na rzecz dzieci oraz osób chorych czy poszkodowanych w różnego rodzaju wypadkach drogowych.

Nazwa i barwy klubowe:

Nazwa klubu i logo są prawnie zastrzeżone.

Pełna nazwa klubu brzmi: "Blue Knights International Law Enforcement Motorcycle Club, Inc."

W polskim tłumaczeniu: "Międzynarodowy Klub Stróżów Prawa Blue Knights". W polskiej wersji językowej dopuszczalne jest także używanie nazwy "Błękitni Rycerze".

Logo międzynarodowe klubu to rycerz na koniu, wkomponowany w obręb tarczy, na biało-niebieskim tle.

Logo międzynarodowe.

Logo oddziału Blue Knights Poland X to rycerz na koniu, wkomponowany w obręb tarczy zakończonej ogniwami wchodzącymi w skład łańcucha motocyklowego, umiejscowiony na złotej drewnianej łódce z pojedynczym wiosłem (to jeden z symboli miejskich Łodzi), na tle stanowiącym odznakę policyjną. Logo oddziału jest indywidualnym projektem członka oddziału, autoryzowanym i zatwierdzonym przez centralne władze stowarzyszenia.

Logo Naszego oddziału.

Członkowie klubu noszą charakterystyczne błękitne kamizelki. Obszycia na plecach składają się z dwóch rockerów i tarczy z logiem. Górny rocker zawiera międzynarodową nazwę Blue Knights. W środku znajduje się międzynarodowe logo klubu. Dolny rocker informuje o oddziale, do jakiego należy członek.

Obszycia na przodzie kamizelki składają się z międzynarodowego logo Blue Knights, które może nosić wyłącznie pełnoprawny członek oraz indywidualnego loga konkretnego oddziału, które jest zatwierdzane przez międzynarodowe władze klubu.

Dopuszczalne są obszycia dla kobiet, "Knights Lady" na plecach. To rocker górny zawierający nazwę "Knights Lady". i godło. Umiejscowione po środku godło prezentuje damę w różowej sukni na koniu. Są to obszycia dedykowane kobietom związanym z członkami klubu (żonom, partnerkom życiowym, córkom). One też, podobnie jak inni członkowie rodzin (mąż, syn) mają prawo do noszenia błękitnych kamizelek z pełnymi obszyciami "Blue Knights" na plecach i loga oddziału na przodzie kamizelki.

Kobiety, które są pełnoprawnymi członkami klubu (np: policjantki) noszą wyłącznie pełne obszycia "Blue Knights".


Notice: Undefined index: del in /home/bkplcenter/domains/bkplcenter.com.pl/public_html/themes/templates/footer.php on line 39