Login
27/05/2018 05:04:08


Wspierają nas
FORD Łódź
BB Service
GeoExpert
MiK
Solaron
Wolfmoto

Aktualnie online
· Goci online: 1

· Uytkownikw online: 0

· cznie uytkownikw: 5
· Najnowszy uytkownik: robi

Polecamy
Opera - przeglądarka stron www
Firefox - przeglądarka stron www

FILM PROMOCYJNY BLUE KNIGHTS INTERNATIONAL
BK

Przetumacz stron


Odwiedzający
Free counters!


RYNIA 2013
ImprezyZlot odbył się w WDW RYNIA, położony  na wschodnim brzegu Zalewu Zegrzyńskiego pomiędzy miejscowościami Białobrzegi i Rynia – 35 km od centrum Warszawy. Tradycyjnie dzień drugi to zwiedzanie, w asyście Policji udaliśmy się do Twierdzy Modlin - położonej, u zbiegu rzek Wisły, Narwi i Wkry.

Położoną 30 km od stolicy twierdzę zaczęto wznosić w 1807 roku, z rozkazu Napoleona Bonaparte. Rozbudowali i zmodernizowali ją natomiast Rosjanie. Składa się z cytadeli, która znajduje się na prawym brzegu Narwi, umocnionych przedmości: kazuńskiego i nowodworskiego, a także dwóch pierścieni fortów. Dla turystów dostępna jest część koszar obronnych cytadeli (Wieża Tatarska, z której doskonale widać najważniejsze obiekty twierdzy), część umocnień i zabudowań zaplecza (tzw. Elewator), a także Brama Ostrołęcka, w której działa restauracja oraz Fort X w Henrysinie. Do innych fortyfikacji można wejść, po wcześniejszym umówieniu się z ich administratorami. Twierdza Modlin stałą się naturalną scenografią dla wielu filmów, m. in. "Pana Tadeusza", "Kilera" i "CK dezerterów". Oprócz Wieży Tatarskiej, szczególnie malowniczo wyglądają ruiny spichlerza i wieża ciśnień. Modlińskie koszary mają ponad 2,5 km i są najdłuższym budynkiem koszarowym w Europie.

Notice: Undefined index: del in /home/bkplcenter/domains/bkplcenter.com.pl/public_html/themes/templates/footer.php on line 39